خودکار- اتوماتیک زندان برنامه برنامه

خودکار- اتوماتیک: زندان برنامه برنامه زندانی خانواده علیخانی فرزندان خانواده احسان علیخانی مهمانان ماه عسل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افزایش ۵۰ تومانی قیمت دلار در یک هفته

دلار آمریکا در یک هفته گذشته در روندی صعودی نزدیک به ۵۰ تومان زیاد کردن قیمت پیدا کرده است. 

افزایش ۵۰ تومانی قیمت دلار در یک هفته

افزایش ۵۰ تومانی قیمت دلار در یک هفته

عبارات مهم : بازار

دلار آمریکا در یک هفته گذشته در روندی صعودی نزدیک به ۵۰ تومان زیاد کردن قیمت پیدا کرده هست.

به گزارش ایسنا، روند قیمتی دلار آمریکا از اوایل پاییز امسال دستخوش عوض کردن و تحولاتی شد. بعد چند ماه که قیمت دلار با ثبات نسبی همراه بود و در کانال ۳۷۰۰ و ۳۸۰۰ تومان در حرکت بود از اوایل مهر ماه امسال به سمت زیاد کردن قیمت سوق پیدا کرد به طوری که تا نیمه مهر ماه وارد کانال ۳۹۰۰ تومان شد.

افزایش ۵۰ تومانی قیمت دلار در یک هفته

پس از نیمه مهر ماه با ادامه روند گرانی خود از مرز ۴۰۰۰ تومان هم عبور کرد تا دلار به رکورد جدیدی در بازار آزاد در امسال دست پیدا کند.

ادامه این زیاد کردن قیمت و باقی ماندن قیمت دلار در کانال ۴۰۰۰ تومان باعث شد که تحلیل گران ارزیابی های متفاوتی از این زیاد کردن قیمت ارائه دهند. بعضی این زیاد کردن قیمت را به علت سیاست های دولت جهت واقعی سازی و بستر سازی جهت یکسان سازی قیمت ارز دانستند و مطرح کردند که دولت آخر مجبور شده است است در امسال به علت افت محسوس صادرات غیر نفتی و در نتیجه کم کردن درآمدهای ارزی به سمت واقعی سازی قیمت ارز گام بردارد.

دلار آمریکا در یک هفته گذشته در روندی صعودی نزدیک به ۵۰ تومان زیاد کردن قیمت پیدا کرده است. 

از سوی دیگر هم بعضی تحلیل گران عوامل خارجی را تاثیرگذار در زیاد کردن قیمت دلار دانستند. از جمله بعضی تنش های سیاسی بین المللی و همین طور مواضع مدیر جمهور آمریکا در خصوص برجام عواملی اثرگذار در روند صعودی قیمت دلار دانستند.

به هر ترتیب آخرین بررسی ها از قیمت دلار در یک هفته اخیر هم حاکی از ادامه روند صعودی قیمت دلار دارد. دلار آمریکا در اوایل هفته گذشته با قیمت ۴۰۱۱ تومان در بازار آزاد خریداری می شد و در ابتدای این هفته با زیاد کردن نزدیک به ۵۰ تومانی قیمت به ۴۰۶۰ تومان رسیده هست. بر این اساس آنچه که از بازار به نظر می رسد این است که تقاضا به علت نامشخص بودن قیمت دلار در روزهای آینده تا حدودی با کم کردن روبرو شده است است و داد و ستد چندانی در بازار دلار انجام نمی گیرد.

باید منتظر ماند دید آیا آخر تا آخر امسال دولت یکسان سازی قیمت ارز را اجرایی می کند و یا اینکه بار دیگر مانند دفعات گذشته بعد از افزایشی شدن قیمت دلار با تزریق ارز به بازار قیمت دلار را پایین می آورد تا این خواسته مهم فعالان اقتصادی مجددا به تعویق بیفتد.

افزایش ۵۰ تومانی قیمت دلار در یک هفته

واژه های کلیدی: بازار | آمریکا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs